Sac ve Profil Kumlama Makinesi - Tünel Tipi Sac ve Profil Kumlama Makinası

Tünel tipi kumlama makinaları otomatik makinalar olup, türbinli kumlama sistemleridir. Kumlanacak parçalar konveyör üzerine konulup otomatik bir şekilde ilerler ve Kumlama kabini (Cehennemlik) bölgesine taşınır, türbinlerin püskürtmüş olduğu çelik bilyalar konveyörde ilerleyen parçaya vurarak kumlama işlemini gerçekleştirir. Kumlanacak parçadan kalkan toz ve diğer parçacıklar filtre sistemine giderek Kumlama makinesinin filtrasyonu yapılır. Türbinlerin fırlatmış olduğu çelik bilyalar makinede otomatik bir şekilde toplanır, elenir ve sisteme tekrardan devir daimi yaptırılarak türbinlerin tekrardan çelik bilyaları fırlatılması sağlanır. Bu tür makineler otomatik ve çok seri makinelerdir. Sac ve Profil kumlama makineleri 3'e ayrılır.

1) Tünel Tipi Kumlama Makineleri

2) Kontini Tünel Tip kumlama Makineleri

3) Sac ve Profil Kumlama Makinalar

Ürün ile ilgili diğer bilgiler buradan ulaşabilirsiniz.

 

    


Askılı Kumlama Makinası- Kontini Askılı Kumlama Makinası

Askılı kumlama makinaları, otomatik bir makine olup, kumlanacak parçalar askılara asılarak makine içerisinde döndürülerek kumlama işlemidir. Türbinler yandan kumlayacak şekilde yerleştirilir. Operatör kumlanacak parçaları askılara asarak yerleştirir makine ye doğru ya manuel bir şekilde parçaları itekler yada otomatik hareketli vinç sayesinde otomatik bir şekilde kumlanacak parçaları makine içerisinde koyar. daha sonra kapılar otomatik bir şekilde veya manuel bir şekilde kapatılıp, diğital ekrandan kaç dakika kumlanması gerekiyorsa o değerler dokunmatik ekran üzerinden girilir ve start düğmesine basılarak kumlama işlemine başlanır makine ful otomatik bir şekilde dizayn edilir. Kumlanacak parça yüzeyinden kalkan toz veya başka atıklar filtre sistemine taşınır ve makine filtrasyonu yapılır. Türbinlerin fırlatmış olduğu çelik bilyalar otomatik birşekilde toplanır ve temizlenir daha sonra yine otomatik bir şekilde türbinlere iletilir. Bu işlem sürekli tekrarlanır. Askılı kumlama makinaları 2 ye ayrılır Bunlar;

 

1) Askılı Kumlama Makinaları

2) Kontini Askılı Kumlama Makinaları

 

Ürün ile ilgili diğer Bilgilere Buradan ulaşabilirsiniz

 

  


Lastik Tamburlu Kumlama Makinesi

 Tamburlu kumlama makineleri ful otomatik bir makine olup çok seri makinelerdir. Döküm, pres, ısıl işlem, dövme vb. yuvarlanmaya müsait, keskin köşeli olmayan ürünlerin yüzey temizleme işleri için tercih edilir. Kumlama makinası malzeme yükleme kapısı açılır, Kumlanacak parçalar makine içerisinde lastik tambura dökülür ve makine kapısı kapatılır pano üzerindeki diğital ayarlama ünitesinden, malzemelerin kaç dakina kumlanması isteniyor ise o değerler diğital göstergeye girilir. Makine çalışmaya başladığında lastik tambur dönerek kumlama makinesi içerisindeki parçalar takla atarak türbin kumlama işlemini gerçekleştirir. Kumlanan parça yüzeyinden kalkan toz ve diğer atıklar filtre sistemine taşınarak kumlama makinesi filtrasyonu yapılır. Otomatik bir şekilde türbin sisteminden fırlatılan çelik bilyalar toplanır ve temizlenir tekrar türbinlere iletilir. Tamburlu Kumlama Makineleri 2 çeşiti vardır.

 

1) Lastik tamburlu kumlama makinası

2) Çelik tamburlu kumlama makinası

 

Ürün ile ilgili diğer bilgiler buradan ulaşabilirsiniz.